Nedají vám v bance půjčku?


Bez peněz se nedá žít. Možná by se bez nich dalo přežívat, ale k dokonalému životu by to pak mělo hodně daleko. Vždyť si jenom zkuste představit, co všechno byste museli oželet, kdybyste za to neměli čím platit. Nejdříve byste určitě přišli o střechu nad hlavou, stravovali byste se možná nějakými zbytky, které ti movitější odhodili, kdo ví, do čeho byste se mohli provizorně obléknout. A chyběly by vám nejen tyto důležité možnosti, bez kterých je civilizovaný život nemožný. Stejně tak byste postrádali spoustu dalších věcí a služeb. Výčet toho, co byste nemohli mít, by byl sáhodlouhý.

cizí mince

Takže peníze musíme mít. Vy stejně jako já nebo kdokoliv jiný. Nemít je znamená mít vážné problémy. A o tom, jak důležité je finanční zajištění, svědčí třeba už od dost dřívějších dob dejme tomu skokani vrhající se z mrakodrapů v době krize v Americe. A i u nás se dají najít příklady lidí, kteří to kvůli své ekonomické situaci dotáhli klidně až k sebevraždě. A těch, kdo páchali finančně motivovanou trestnou činnost a skončili kvůli ní ve vězení, je u nás požehnaně.

Ale ne vždycky máme my lidé takové příjmy, jaké potřebujeme mít. Často vyděláváme příliš málo a nemůžeme si tak dovolit vést plnohodnotný život. A tak si někdy peníze i půjčujeme, když jich po určitou dobu potřebujeme mít víc, než kolik jich máme.

cizí mince

Ale půjčky se neposkytují jenom tak někomu. Bankovní půjčky dostanou jenom ti, kdo za ně zvládnou nabídnout prokázání svých vysokých příjmů a mají registry dlužníků bez záznamů, a nebankovní hypotéka je tu pro ty, kdo mají aspoň nemovitý majetek, který by mohl posloužit jako záruka vrácení takové půjčky. A kdo nemůže nabídnout nic z toho, má prostě smůlu.

A tak bychom se určitě měli snažit vydělávat co nejvíc. Abychom se nemuseli nikdy stát žadateli o půjčku. A když nám to nevyjde, měli bychom mít aspoň nemovitost. Abychom aspoň u nebankovní společnosti neztratili nikdy naději.