Frox

Skutečným podnikatelům záleží na jejich dobré pověsti. A není tedy vůbec divu, že usilujeme-li i my o dobrou pověst, nabízí vám náš web jen to nejlepší.

S bublinkovou fólií získáte spolehlivého přítele do domácnosti


Univerzální balicí materiál pro stěhování

Většina stěhovacích procedur vyžaduje balení věcí do kartonových krabic. Někteří lidé stále sází na staré noviny a časopisy, ale ty špiní a zapáchají. Bublinková fólie je v tomto směru výrazně výhodnější, můžete do ní zabalit i potraviny, velmi dobře chrání před poškozením i sklo a porcelán a lze ji využít i jako výplňový materiál. Vyplatí se mít doma fólii navinutou v roli a bude-li třeba něco někdy zabalit, jen po ní sáhnete. Vydrží vám doma v garáži nebo ve sklepě i několik desítek let, ož se vůbec neprojeví na její životnosti. Fólie je navíc levná a dobře dostupná.

bublinková fólie

Fólie při rekonstrukci bytu

Chystáte se rekonstruovat byt nebo rodinný dům a očekáváte spoustu stavebních prací zejména v interiéru? Pak by se vám tu mohla bublinková fólie k některým účelům náramně hodit:

Otvor v okně po vybourání starých rámů – měníte v domě okna a potřebujete nejprve vyzdít jednu špaletu, abyste otvor přizpůsobili rozměrům nových oken? Pak se vám tu fólie s bublinkami může hodit pro dočasné zakrytí okenního otvoru, než vytvrdne malta a bude se moci nové okno vsadit na své místo.

fólie s bublinkami

Zakrývání svítidel – když probíhají v domě stavební nebo malířské práce, není nutné vždy demontovat stropní svítidla, například velké a těžké skleněné či křišťálové lustry, které jsou velmi těžké, a s nimiž je také obtížná manipulace. Svítidla postačí potáhnout několika vrstvami bublinkové fólie https://www.balteto.cz/bublinove-folie/, které je budou dostatečně chránit před mechanickým poškozením při náhodném kontaktu se štaflemi, malířským válečkem, štětkou apod.

Fólie na podlaze při škrábání malby – když se odstraňuje stará malba, odpadává na podlahu vlhké jemné bláto, a to je pak obtížné odstranit. Když na podlahu položíte dvě vrstvy bublinkové fólie, budete mít dostačující ochrannou vrstvu. Starou malbu necháte na zahradě vyschnout, z fólie jí vyklepáte a fólii pak můžete uschovat pro příští malování.

Nová kuchyně na míru


Vaření je radost
Připravit si doma něco dobrého k jídlu je vždycky skvělé, protože jídlo je důležité, a navíc spojuje rodinu. Dnes, když jsou lidé často dlouho v práci, se někdy sejdou všichni doma právě až na večeři. Jenže vaření vám může často komplikovat právě vaše stávající kuchyňská linka, která vám nemusí vyhovovat. Zejména pokud je starší, rozhodně nebude splňovat vaše současné požadavky, které se s přibývajícím věkem a počtem odvařených hodin mění. A tak vám stará kuchyně určitě vyhovovat nebude.

tmavá linka

Jestli vás vaše kuchyně už nejen omrzela po stránce vzhledové, ale především už vám nevyhovuje po funkční stránce, zkuste využít kuchyně konfigurátor, který vám pomůže zkusit si sestavit linku podle vašich představ. Díky tomu si zkusíte vytvořit kuchyni, která se vám bude líbit, a která bude mít tolik místa, kolik jen potřebujete pro ukládání nádobí, potravin a k práci.

moderní linka

S podobným konfigurátorem budete pracovat s námi, jakmile se rozhodnete, že k pořízení nové kuchyně opravdu nastal čas. Společně projdeme vaše představy a požadavky, a vy si budete vybírat nabízené možnosti, které hned uvidíte na obrazovce před sebou. Přesně takto vypadá tvorba návrhu kuchyně na míru. Tento typ kuchyně bude zohledňovat vaše finanční možnosti, prostor, který máte k dispozici, i představy o designu kuchyně.

Při tvorbě linky nezapomeneme ani na to, že je potřeba vybrat kvalitní spotřebiče, které vám usnadní práci. Během příprav kuchyně vám prozradíme pár tipů, se kterými často přišli i naši zákazníci, a které jim usnadňují každodenní práci v kuchyni. Díky nim budete mít nejen novou a moderní linku, ale i linku, která vám pomůže s přípravou jídel. Sice za vás sama neuvaří, ale bude to o dost snazší. Vaše linka bude splňovat vše, co vám stará linka nedala. Už teď se na ni můžete těšit, výsledek bude stát za to.

Co jsou to elektronické cigarety


Už vás někdy lákalo vyzkoušet v dnešní době populární elektronickou cigaretu? Právě elektronické cigarety se v dnešní době těší velké oblibě a kouří je jak dospělí, starší lidé, a hlavně i teenageři. Když už dneska potkáte někoho na ulici s klasickou cigaretou se smradlavých kouřem, je to už spíše výjimka. Ač pomalu, tak se klasické cigarety z prodejen vytrácí a jejich popularita klesá. Naproti tomu elektronické cigarety jsou stále čím dál více oblíbené. A upřímně… Kdybych měla svůj názor říct úplně popravdě, tak elektronické cigarety mi přijdou jako daleko schůdnější varianta. A taky mnohem příjemnější.

s

V elektronických cigaretách totiž můžete měnit příchutě a elektronická cigareta příjemně voní I tomu, kdo cigarety nekouří a je abstinent. Naopak oproti tomu klasická cigareta smrdí a akorát obtěžuje okolí. Vím, o čem mluvím, protože já jsem nekuřačka a když někde ucítím klasickou cigaretu, je mi hrozně a vyvolává to ve mně nepříjemné pocity. Zatímco elektronická cigareta je přesný opak. Největší výhoda je, že náplň do elektronické cigarety si můžete zvolit vy sami. A potom si zase snadno příchuť změníte, až tu původní „vykouříte“. To je, co?

s

Dneska už je na světě tolik příchutí, že ani zkušený kuřák elektronické cigarety je nemůže znát. Mezi ty nejznámější asi budou patřit ty typické jako je vanilka, citron, limetka, mango, broskev a podobně. A každá příchuť má něco do sebe a chutná jinak. Moje sestřenice elektronické cigarety kouří, a tak zhruba vím, jak to funguje a už to znám skoro nazpaměť. Sestřenice už vyzkoušely hodně příchutí. Nejvíce ale asi mají rády vanilku a broskev a vlastně se jim ani vůbec nedivím. Vanilka je typická sladká vůně, kterou zbožňuje snad každý a broskev naopak taková osvěžující a příjemná. Inu, jakou příchuť si vyberete je jenom na vás. Tak neváhejte!

Kde sehnat testosteron, aby to nebyl průšvih


Kde sehnat testosteron? Mnoho lidí si je v dnešní době dobře vědomo, že syntetické léky z lékáren nejsou všemocné, a že jde o produkty z laboratoří. Žádnému člověku se dosud nepodařilo překonat moudrost přírody (Boha či jiných bytostí s vyšším vědomím a schopnostmi), aby dokázal plně ovládnout a pochopit všechny děje v našem organismu. Výroba syntetických preparátů velmi často naráží na nepříjemné, a někdy i nebezpečné vedlejší účinky, a leckdy se stává, že vytloukáte klín klínem, a zatímco jeden problém vyřešíte, jiný nastane.

ženšen list

Toto se vám nemůže přihodit u přírodních látek, tedy například u bylinek, s nimiž si testosteron přirozeně zvýšíte. A nejen to, dojde v první řadě k synergickému působení v těle, kdy se současně s tím vytvoří potřebná hormonální rovnováha, většinou vykolejená v důsledku stresu a nesprávného jídelníčku. Adaptogenní bylinky se užívají bez lékařského předpisu, protože jejich případné, spíše vzácné vedlejší účinky, jsou při správném dávkování velmi mírné, a nestává se, že by někoho ohrozily na životě. Byliny jsou navíc prověřeny mnoha tisíci roky užívání, lidé je znali již ve starověku a léčili s nimi mnoho zdravotních obtíží.

ženšen kořen

Jednou ze zásadních výhod adaptogenů je jejich univerzalita, například takový Ženšen je znám i pod názvem „Všehoj“, tedy že hojí vše, na co si vzpomenete. Adaptogeny pracují v těle systematicky, spolupracují se všemi tělesnými systémy a udržují je ve správném chodu zejména díky výživným složkám, jsou to vlastně nejvýživnější bylinky v přírodě, co existují, a co lidstvo zná.

Významným důvodem, proč adaptogeny užívat, je i pokles tvorby testosteronu, což se projevuje oslabením nadledvinek, adrenální únavou, zrychleným procesem předčasného stárnutí, únavou, lenivostí, přibíráním na váze, depresemi a úzkostmi, a také nedostatečnou erekcí, nechutí na sex a neschopností kvalitního pohlavního styku.

Co se rozumí pod pojmem zdvojování zateplení budov


Slyšeli jste někdy o zdvojování zateplení budov? Je to jedna z novinek stavebních technologií, která reaguje na vládní opatření legislativních změn v souvislosti s průkazy a štítky energetické náročnosti budov. Toto strohé konstatování přináší mnoha lidem spoustu starostí, protože je nutí k zateplování domovních fasád, které již zateplené jsou. Můžete si to představit na názorném příkladu:

V polovině devadesátých let minulého století se majitel rodinného domu rozhodl, že si jej zateplí, aby ušetřil za vytápění, a zároveň aby uvnitř domu bylo příjemnější klima v letních měsících, zejména v období tropických veder. Dům byl zateplen fasádním polystyrenem o tloušťce vrstvy 140 mm. Poměrně běžný postup, který nikoho zřejmě nepřekvapí. Životnost fasádního polystyrenu je velmi dlouhá, přesahuje desítky let, a tak se dalo předpokládat, že je toto řešení na objektu dostačující možná až do konce života majitele domu.

zateplení domu

Majitel se však rozhodl dům prodat a zakoupil jej někdo, kdo zjistil, že objekt není zateplený tak, aby odpovídal nízkoenergetické stavbě s nejvyšším hodnocením energetického štítku. Toho by se dalo docílit například zdvojeným zateplením, kdy se na stávající vrstvu polystyrenu položí ještě jedna zateplovací vrstva, do maximální tloušťky zateplení 300 mm. Takže tím se vlastně rozšíří stávající zdivo o třicet centimetrů na každé stěně.

výstavba bytového domu

Druhá vrstva nemusí být nutně z polystyrenu expandovaného či extrudovaného, může jít například o kámen nebo minerální vatu a dřevěný obklad, anebo o fenolickou pěnu, polyuretan či polyisokyanurát, možností je zde celá řada, což umožňuje zejména technologie injektovaného kotvení „Spiral Anksys“.

Injektované kotvy Spiral Anksys jsou patentované kotevní systémy, zhotovené z ocelové tkaniny s pozinkovaným povrchem, vyplňují se speciální expanzivní hmotou a lze je využít pro většinu stavebních materiálů obvodového zdiva, jako je pórobeton, cihla plná nebo dutá, betonové monobloky, anebo běžná dřevěná konstrukce nízkoenergetických (i mobilních) dřevostaveb.

Zeolit filtruje natřikrát


Trojitý systém filtrace je důvod, proč někteří lidé dávají přednost zeolitu před křemičitým pískem u bazénové filtrace. Zeolit navíc není drahý, a tak se tento počin vyplácí. Jak je ovšem možné, že zeolit filtruje natřikrát, v porovnání s křemičitým pískem, vždyť jde také o přírodní minerál, rozdrcený na stejnou velikost zrn?

venkovní bazén

První způsob filtrace je společný zeolitu i písku – filtrování spočívá v zachycování nečistot mezi ostrými hrana drobných zrnek filtračního materiálu.

Druhý způsob je dán vnitřní strukturou zeolitu – je to sopečná vyvřelina, a to velmi zvláštní, protože ji tvoří síť velmi drobných chodbiček naplněných vzduchem. Po ponoření do vody do nich pronikají nečistoty a zachycují se v nich.

dívka v bazénu

Třetí filtrační metoda spočívá v iontové výměně. Uvnitř minerálu se nachází ionty prvků, které se vymění za ionty nečistot, zejména čpavku, tedy amoniaku. Ten je velmi toxický a tudíž pro koupání nežádoucí. Do vody se dostává z našeho potu, a to nehovoříme o únicích moči, pokud se do bazénu vymočí třeba malé děti. Zachytávání čpavku z vody je také důvodem, proč se zeolit využívá i pro filtraci akvárií, protože akvarijní ryby amoniak do vody vylučují stále.

Zeolit a zápach

O zeolitu je známo, že se uplatní především ve filtračních zařízeních, tedy například v úpravnách vody nebo v bazénech. Voda je totiž ideální médium, kde může zeolit chlorito.cz pomáhat svou svéráznou strukturou. Co se ale každý z vás nemusí dovtípit, je schopnost zeolitu filtrovat respektive zachycovat cizorodé látky i z ovzduší. Kupříkladu se o něm traduje, že je to vhodný společník pro eliminaci zápachu z odpadkových košů. Odsypete zhruba litr zeolitu na dno nebo do sousedství koše a tím se zmírní dopad zápachu tlejících potravin. Někteří lidé jej sypou dokonce do botníku, aby tu pochytal odér ze zapáchajících stélek zejména sportovní, hodně propocené obuvi.

Kvalitní bazén na zahradu


Já si myslím, že je opravdu hodně lidí, kteří se třeba na zahradu také pořídí nějaký bazén. A to o bazén takový, který by právě odpovídal všem standardům kvality. Já sama jsem si řekla, že nejlepší by bylo, kdyby třeba lidé si také vždycky udělali něco, aby potom byli spokojení. Nejlepší by bylo, kdyby třeba lidé také pečovali o to, kde je bazén. A kde ho vlastně budou mít, protože v dnešní době je opravdu mnoho způsobů, kde a jak lidé mohou mít bazén. Já sama jsem si řekla, že kdybych neměla bazén a neměla bych děti, tak bych byla opravdu hodně smutná, protože já mám své děti a mám je moc ráda a také chci pracovat. A pro děti chci vždycky jenom to nejlepší.

Děti milují bazén.

Myslím si, že neuděláte chybu, když také dětem anebo klidně i sami sobě pořídíte nějaký kvalitní bazén na zahradu. A bazény do země se dají koupit i levně. Levné bazény do země seženete na internetu, ale také se můžete podívat do prodejny. Mě samotnou velice těší, když jsem také s partnerem našla opravdu krásný bazén do země, který byl levný, byl zrovna v akci a myslím si, že jsem nebyla jediná, kdo se potom z tohohle radoval. Potom jsem si řekla, že opravdu nejlepší způsob je, jak získat bazén do země. Když si zavoláte třeba nějakou firmu, objednáte si firmu, která by se vám postarala o to, abyste měli bazén v perfektním stavu.

Voda v bazénu musí být čistá.

Myslím si, že když si pořídíte bazén do země, který bude levný a když si k tomu pořídíte nějaké doplňky k bazénu, uděláte dobře. Protože pokud nebudete mít doplňky k bazénu, tak potom se vám také voda v bazénu může zkazit a myslím si, že když se vám zkazí voda v bazénu, tak také hrozí opravdu veliké riziko toho, že budete mít nějakou vyrážku. Moje kamarádka tohle měla a řeknu vám, že je to velice nepříjemné. Moje kamarádka se potom tři dny úplně drbala a škrábala na kůži, že to měla až rozškrábané, že mě jí bylo líto, takže k bazénu doporučuji také doplňky a také hlavně filtraci.

Sklo je elegantní.


Jaký typ zábradlí si vybrat do svého domova? Kladli jste si někdy takovou otázku nebo jste ji rovnou řešili. Spousta lidí volí něco nejběžnějšího, a aby to bylo co nejmíň na údržbu. Přece jenom je to zábradlí, které by vám mělo pomáhat do schodů, ale co si budeme, když jste mladý, tak moc opěry nepotřebujete. Schody vyběhnete, ani se nad tím nezamyslíte. Je to skvělé, ale musíte počítat, že se může stát cokoliv. Například můžete být nemocní a chůze ze schodů a do schodů už vám může dělat velký problém. Rádi se chytíte zábradlí, aby vám pomohlo. Člověk, když není ve svém živlu, se cítí malátný, všechno ho bolí a hlavně cítí, každý sval v těle. Proto vám dělá chůze problém a schody jsou velkou překážkou. Proto je dobré přemýšlet nad zábradlím, které by vám pomohlo, ale aby se do vašeho domova hodilo a mělo něco do sebe.

skleněné zábradlí

Například takové skleněné zábradlí má opravdu něco do sebe. Můžete ho vidět v mnoha velkých společnostech, kdy se koukáte z horního patra na spodní patro z pěkného balkónu, kde je ono skleněné zábradlí. Je to velmi pěkně provedené a sklo je pevné a tvrdé. Nemusíte se bát, že by se jen tak rozbilo, je dobře ošetřené. Nebo se dají skleněná zábradlí vidět v nákupních domech. Kde jsou na poschodích oddělené různé oddělení. Přes takové zábradlí mohou koukat i děti a lidé s menším vzrůstem.

skleněné zábradlí

Ovšem můžete ho mít klidně i u vás doma. Bude to krásný design, a budete moci vidět, jestli někdo schází dřív, než mu uvidíte do tváře. Ano bude to chtít více leštění a umývání, ale rozhodně to za ten pohled stojí. Jsou různé provedení a kombinace s kovem. Většinou se jedná o kovové rámy, do kterých je zasazeno sklo, ale můžete se setkat přímo ze skleněnou zdí, která vám vytváří zábranu na schodech proti pádu a zároveň vám zajišťuje oporu jako zábradlí. Jestli jste se s takovou volbou ještě nesetkali, koukněte kolem sebe, budete překvapeni, kde se dá všude skleněné zábradlí vidět.

Produkt, který nezklame


Je celkem logické, že když si chcete zakoupit nějaké zboží, tak vyžadujete určitou kvalitu. Nechcete, aby se vám produkt během chvíle rozbil, nebo mu dokonce chyběly nějaké další komponenty, které si posléze musíte dokoupit. O výběru a následné koupi zahradního skleníku to samozřejmě platí obzvlášť. Jak tudíž vypadá opravdu kvalitní skleník? Určitě je dobré se zaměřit i na samotného výrobce, který má bohaté zkušenosti se stavbou skleníků a dokáže řešit i nestandardní možnosti. Počítá s výstavbou skleníků v různých rozměrech a přirozeně i materiál odpovídá poté vysoké kvalitě a certifikaci.

skleník ze skla

Rysy kvalitního skleníku

  • Hlavní roli hraje samotná konstrukce. Určitě je lepší volbou konstrukce z ohýbaných plechů než hliníková, poté nebudete mít problémy se žádnou výplní, ani kdyby se jednalo o skleněné tabule. Také montáž není nijak složitá a náročná. Jedná se i o nízké výrobní náklady, což ovlivní cenovou relaci celkem příznivějším směrem.
  • Určitě se sem řadí rovněž i výplně, které mohou být z kvalitního skla Helios tloušťky 4 mm, které umí dokonale rozptýlit škodlivé UV záření. Další možností je polykarbonát, který rovněž je s ochranou UV a již se nemusí ničím stínit. Jeho tloušťka je 6 mm, což je dostatečně velká ochrana před poškozením a rozhodně je takto vybavený každý kvalitní skleník z polykarbonátu. Ještě vše budou jistit boční výztuhy.
  • Zajímavé řešení přináší okna, která mají situované větrání od hřebene, což je velmi efektivní.

skleník

Pokud si vyberete kvalitní skleník od českého výrobce, poté se setkáte s poměrně zajímavou nabídkou. Nestačí vám velikost? Nemusíte otálet a stačí si přiobjednat podle typu vašeho skleníku prodloužení, které je v řádu 0,5 metru a dosáhnout tak požadované délky. To vše a mnohem více získáte po domluvě, a ještě s návodem, jak vše provést, tak, abyste si sestavili váš vysněný zahradní skleník.

Kuželový výstružník je speciální nástroj


Strojařina je docela věda. Z velké části se jedná o proces na teoretické bázi, kdy musí konstruktéři, technologové a přípraváři výroby vytvořit potřebné podmínky pro výrobní fázi, a musí disponovat určitými znalostmi výrobních nástrojů a postupů. Pro amatéra je toto odvětví mnohdy zcela nepochopitelné a naučit se ovládnout alespoň část strojařiny a pochopit její podstatu, je někdy nad lidské síly a schopnosti. Strojaři jsou také považováni za technicky zdatné odborníky a spolu s elektrikáři patří k nejvíce obdivovaným povoláním.

strojírenské nástroje

Pro bližší pochopení tohoto procesu by vám postačilo několik příkladů z praktického života. Pokuste se kupříkladu si představit, jak byste zhotovili v nějaké důležité součástce v automobilovém či leteckém průmyslu velmi přesný a hladký kuželový otvor. Na jakosti povrchu a přesném rozměru zde záleží, jde o kontakt dvou pohyblivých částí stroje či mechanismu, a jak si jistě uvědomujete, letadla a automobily musí být natolik spolehlivé systémy, že i drobná technická závada může zavinit smrt nevinných lidí.

speciální nástroje

Bude-li tedy zapotřebí vyrobit velmi přesný kuželový otvor, nejprve jej předvrtáte kónickým vrtákem, ale ten sám o sobě nároky na přesnost výroby neuspokojí. Bude třeba otvor dále obrábět speciálními nástroji, které se nazývají kuželový výhrubník a kuželový výstružník.

Vyhrubování a vystružování otvorů využívá odlišné konstrukce těchto nástrojů v porovnání s vrtáky, které mají pouze dva protilehlé břity, a po odvrtání děr jsou otvory mírně excentrické a rozměrově nepřesné. Výhrubníky a výstružníky mají po obvodu osazeno více břitů a díky přesnějšímu vedení nástroje obrobkem lze docílit natolik velké přesnosti, že není nutné již další obráběcí operace. Od toho se také odvíjí cena těchto nástrojů, která je v porovnání s obyčejnými vrtáky mnohem vyšší.