Jaké výhody má pro vás nošení čelenky v zimě

Nosíte v zimě raději na hlavě čelenku, anebo dáváte přednost huňaté zimní čepici? Jaké přednosti vám poskytne čelenka?

Zakryjete to nejzranitelnější – vlasová pokrývka je přirozená ochrana holé pokožky na lebeční kosti, a máte-li vlasovou kštici bujnou a dostatečně hustou, není v zimním období v běžných teplotách nutné zakrývat hlavu teplými kulichy. Vlasy jsou spolehlivou izolační vrstvou i při teplotách několika stupňů pod bodem mrazu a rozhodně vám pobyt v takovém prostředí neublíží. Na co však musíte být opatrní, jsou hlavně ušní boltce a odkryté čelo – to jsou místa velmi zranitelná, a ta by měla být chráněna. Široká sportovní čelenka se k tomu perfektně hodí, protože zakryje přesně to, co má – tedy uši a čelo, a ponechá většinu vlasové pokrývky odkrytou.

biatlonista na olympiádě

Lepší kontakt s okolním prostředím – některým lidem vysloveně vadí, když si musí navléknout na hlavu zimní čepici. Připadá jim nepohodlná a zabraňuje jim lepšímu kontaktu s prostředím, v němž se pohybují. Vlasy totiž fungují jako jakési antény, jimiž přijímáme informace o (energetické – vibrační) kvalitě prostředí, o záporných iontech a dostatečném množství kyslíku. Kontakt vlasů s okolní přírodou lépe působí na psychiku, klidní mysl a zabírá i proti depresím.

biatlonistka při střelbě

Dobře to vypadá – čelenka ve vlasech lépe vypadá, než naražený zimní kulich, z něhož vykukují jen oči a část tváře. Proto si čelenky c-store.cz oblíbil každý, kdo dbá i o svůj zevnějšek, zejména při chůzi po městě. A pokud vysloveně není fujavice, že je čepice nutná, snadno se tu bez ní obejdete. Čelenky také využívají sportovci, například biatlonisté, jen si všimněte, kolik krásných biatlonistek dá vyniknout své vizáži v čelence, s vlasy svázanými do copu či culíku. I jako pouhý divák máte lepší pocit při sledování tohoto sportu, než kdyby byly dívky zahalené v kosmickém skafandru, a vy byste pouze pozorovali jakési „pseudokosmonauty“ na lyžích.