Bazén a pomocníci

Koupě bazénu už nezatíží rodinný rozpočet tak, že by šel někdo žebrem. Ani náhodou. Jasně, nejsou zadarmo, ale pokud si spočítáte cenu návštěv veřejné plovárny s cestovným a tím dalším za pět let zpátky, zjistíte, že už byste bazén dávno mohli mít. K němu, jak již ti, kdo ho mají, vědí, patří i spousta náležitostí. Pokud si ovšem na čištění neobjednáváte firmu. Což se samozřejmě kapánek prodraží. No, ale k věci. K bazénu skutečně nutno pár věcí přikoupit. Například bez filtrace se vykoupete jen pár dní a za tu dobu vám voda třeba zezelená, a bude i celkově dost špinavá. Takže, na nečistotu hrubšího zrna je filtrace a na další, na tu jemnou, neviditelnou chemie.

střední bazén

Taková ta jemná nečistota, což je prach, většinou navátý větrem, ta se usadí na dně. Jakmile necháte vodu v klidu, a uvidíte na dně jinou barvu, než je původní dno, znamená to začít čistit. Nahnat to do filtrace asi nepůjde. Vzít hadr na hůl a šmidlat dno je vynikající nápad, kterým krásně zakalíte vodu. To, co ji zakalí, si pak zase sedne v poklidu na dno, a jste tam, kde jste byli na začátku. Jen o zkušenost bohatší. A to tu, že takhle to nejde. Nezbývá tedy nic jiného než na to pustit vysavač. Ten si s tím poradí velmi hravě. Nečistotu nasaje a vy ji pak zlikvidujete. Vaše dilema bude jen v tom, jaký vysavač budete kupovat. Velmi dobře zvažte, co vlastně chcete, abyste pak koupě nelitovali.

bazén střední velikosti

Můžete totiž koupit plně automatický stroj, nebo poloautomat, a je tedy jasné, že existuje „ruční“. Skutečně zvažte pro a proti velmi pečlivě. Pokud si nevíte rady, tak si nechce poradit od odborníků, kteří bazénové vysavače prodávají. Ti vám řeknou přesně co a jak. Jen budou chtít vědět rozměry bazénu a materiál vnitřních stěn. Pak vám poskytnou odborné rady a návrhy. Jestli se pak jimi budete řídit, to už je jen a jen na vás samotných. Takže neváhejte a klikněte na odkaz v článku.