Taky vám vržou klouby?

Za nedlouhou dobu mi bude šedesát a řekla bych, že žiji poměrně aktivní život. Chodím po horách, jezdím na kole, chodím i na dlouhé procházky, ale co naplat, roky jsou tady a začínám to pociťovat. Poprvé jsem si toho všimla, když jsem šla do schodů a s každým schodem jsem slyšela zakřupání, pravděpodobně v koleně. Žádná bolest, ale každý nášlap na schod byl slyšet. No, je to tady, opotřebování kloubů o sobě začíná dávat znát. Mám nyní několik možností, jak to řešit. Nemusím dělat nic a můžu počkat, jak se stav mých kloubů bude vyvíjet. Ale nečekám, že by se klouby samy „opravily“ a přestaly vrzat.

klouby

Také můžu jít k ortopedovi, ale kdo by tam chtěl chodit dobrovolně, když ještě nemám žádné skutečné problémy, žádné bolesti a problémy s pohybem. No a třetí a ze všech hledisek nejlepším řešením se nabízí opravit si klouby dostupnými prostředky, a těmi je kolagen. V jeho nedostatečné tvorbě je totiž onen zakopaný pes a pokud ho s mým přibývajícím věkem začíná ubývat, musím ho tělu dodat pomocí doplňků stravy. Collagen od firmy Orcacollagen je přírodní kolagen, který se získává z ryb, vepřového nebo hovězího masa. Nelze kolagen vyrobit chemickou cestou, takže nemusím mít strach z vedlejších účinků.

klouby

Účinky kolagenu jsou jen a jen kladné, zlepšení jak hybnosti kloubů, tak kvalitnější vlasy, nehty, ale i vypnutější pokožka. Kolagen má vliv na všechny tyto věci. Stárnout se dá s elegancí a pokud na vás stárnutí ještě není poznat, tak proč to neprotáhnout ještě o pár let podávám kolagenu, který projevy stárnutí oddálí. Vybírejte si ale kvalitní a ověřené doplňky stravy, které mají takové složení, aby se užívání kolagenu skutečně projevilo na vaší pokožce, či na vašich kloubech. Ne všechny přípravky na trhu mají optimální dávky kolagenu a také záleží, zda je kolagen z ryb nebo vepřového či hovězího masa. Každý je jinak specifický.