Risk je zisk?

Chystáte se podnikat, skvělé. Jistě jste na plno rozhodnutí a chcete svůj podnik řídit na plno. Vaši jistotu a odvahu velmi vážně cením. Ale věděli jste, že se při podnikání můžete potkat i s nějakými nepříjemnými riziky? Podnikání nese rizika Hypotekybezregistru , třeba takový konkurenční boj. Je opravdu váš výrobek na tolik dobrý, že nebude mít konkurenci? Přemýšleli jste o tom? A kdo že je vlastně ta konkurence? Konkurence je součást tržního prostředí a určitě má velký vliv na úspěšnost podniku. Tak že pokud máte stejný anebo podobný výrobek jako druhá firma tak jí chtě, nechtě budete považovat za konkurenci, a to samé naopak.

risk

Dále je tu riziko, že se předmět nebo daný výrobek nebude potencionálnímu zákazníkovi líbit, a tak tu hrozí reklamace, kterou vy budete muset řešit buď výměnou výrobku, nebo nabídnutí jiného výrobku a při poslední možnosti je vrácení finanční hotovosti, což je vlastně pro vás finanční ztráta. Budete třeba moci platit v čas faktury? Jelikož ne tak tohle bude váš další strašák. Zaplacení faktury dodavateli je opravdu důležité. Ano může se stát, že se třeba jednou zpozdíte, třeba ze závažných důvodů, ale jak mile to bude pravidelné, tak počítejte s tím, že si brzy budete muset hledat nového dodavatele.

risk

Takhle se to prostě nedělá. To máte to samé, když jste si u banky vzali úvěr, abyste mohli podnikat. Abyste vlastně všechno zařídili a mohli mít svoji vlastní malou firmu. Ale jak mile se opozdíte s měsíční splátkou, tak banka děla ty ty ty. Ano na začátku je shovívavá, ale počítejte s tím, že takhle to dál nepůjde a může se stát, že o svůj podnik taky přijdete a váš sen se rozplyne raz dva. Jak sami můžete vidět, tak podnikání na vlastní triko není nějak moc zábavné, a hlavně to není procházka růžovou zahradou. Jednou můžete být na vrcholu a po druhé zase z vrcholu padáte. Ale tohle můžete ovlivnit, tak se snažte abyste na tom vrcholu vydrželi co nejdéle.