Proč si užít dovolenou právě v Jeseníkách


Plánujete dovolenou a chcete ji trávit v tuzemsku? Což takhle tentokrát zamířit na sever Moravy, k její nejvyšší hoře Praděd? Jaké výhody má právě toto rozhodnutí?

Domluvíte se tu – ne každý obyvatel naší země ovládá slovem i písmem cizí jazyky tak dokonale, že si může dovolit rozmlouvat s domorodci na jakékoli téma. Jazyková bariéra je jedním z důvodů, proč si lidé nevybírají pobyty v zahraničí.

pohled na Jeseníky

Není to daleko – trmácet se stovky až tisíce kilometrů daleko autem nebo autobusem, anebo vyčkávat dlouhé hodiny v přeplněných příletových a odletových halách a absolvovat ne zrovna příjemné celní prohlídky? Máte toto zapotřebí? Z Prahy je to do Jeseníků jen čtyři sta kilometrů a cestu zvládnete autem za pár hodin.

Bílá Opava

Karlova Studánka – milovníci komedie století „S tebou mě baví svět“ zaplesají, až tu spatří hotel Slezský dům, kde se natáčely některé scény s Pavlem Novým a Zdenou Studénkovou. Malebnou lázeňskou obec si nenechte ujít, ochutnejte tamní sirný pramen Petr v krytém, veřejně přístupném altánu, a pak se vypravte vzhůru proti proudu říčky Bílá Opava romantickým údolím mezi tůněmi a kaskádovými vodopády.

Romantika Bílé Opavy – stezka Bílé Opavy je jednou z nejoblíbenějších turistických tras v Hrubém Jeseníku. Můžete se tu potkat s mnoha turisty, kteří měli stejný nápad jako vy, a vydali se k nejvyššímu vrcholu Moravy s rozhlednou a restaurací.

Praděd – až si zajistíte ubytování v apartmánech v Jeseníkách https://apartmanymax.cz/ubytovani/ nedaleko Pradědu, vyhraďte si alespoň jeden celý den na procházku od hotelu Figura asfaltovou stezkou až k vysílači na vrchol Pradědu. Rozhledna s restaurací je zde v provozu po celý rok a za slunečného počasí je výhled tak nádherný, že při troše štěstí spatříte i nejvyšší horu České republiky Sněžku a (hlavně ráno) na Slovensku Vysoké Tatry s nejvyšší horou Gerlachovský štít.