Nezdráhejte se volat instalatéra i v noci

Někteří lidé mají ve své mysli zafixováno, že je třeba dodržovat běžnou pracovní dobu a respektovat osobní volno. Domnívají se, že se to týká všech profesí, snad jen s výjimkou lékařské záchranné služby, hasičů a policie, kam můžete volat na tísňová telefonní čísla. Také si uvědomují, že zneužívání tísňových volání je trestné, a že by se jim takové počínání nemuselo vyplatit.

instalatérské nářadí

A tak se může stát, že jim doma v pátek večer praskne vodovodní potrubí nebo radiátor ústředního topení, a raději vypustí vodu z topného systému a uzavřou ventil hlavního uzávěru vody, aby následně nějak přečkali zimu v domě a dva dny bez vody, načež volají instalatéry až v pondělí ráno. Takovéto počínání je ale zbytečné a někdy dokonce nebezpečné kvůli vašemu zdraví či zdraví vašich blízkých. Právě takovéto situace jsou typické havarijní stavy, a k těmto událostem vyjíždí instalatéři třeba i v noci.

Jestliže máte nějaké pochybnosti a nemusí jít zrovna o havarijní situaci, kterou byste zvládli nějakou dobu přečkat, ale potřebujete poradit, jak na to, můžete instalatéry kontaktovat na telefonu havarijního servisu havarijní služby voda topení i mimo běžnou pracovní dobu a domluvit se na dalším postupu. Instalatéři vám mohou vhodně poradit, co si počít a jak zabezpečit danou lokalitu, a také mohou sami lépe posoudit, co by vyžadovalo rychlý zásah, a co by mohlo teoreticky pár hodin ještě počkat. Za telefonickou konzultaci vám nikdo nadávat nebude, naopak vás spíše pochválí, že se snažíte problém řešit co nejdříve.

vodovodní baterie

Voda – topení – plyn

Instalatérské řemeslo má na starosti tři hlavní segmenty práce – rozvody vody, odpady a kanalizaci, topení a plynové spotřebiče a rozvody. Havarijní situace se týkají všech tří oborů, a jestliže se u vás či ve vašem okolí vyskytne problém v některém z nich, pak můžete instalatéry povolat do práce i v sobotu. Jde například o zanesené a neprůrazné odpady včetně toalety, úniky vody z potrubí a armatur, závady na topné soustavě, závady plynových spotřebičů a úniky plynu.

5/5 - (2 votes)