Neodkládejte havarijní situaci v domácnosti na neurčito


K havarijním situacím v domácnostech patří i závady na instalatérských rozvodech. Týká se to ústředního topení včetně topení v podlaze, rozvodů vody, odpadů, vyústění do kanalizační soustavy a také plynových spotřebičů a rozvodů plynu. Jde o poměrně široký rozsah zařízení a porouchat se tu může opravdu cokoli.

vodovodní baterie

Někteří z vás se však mohou domnívat, že instalatéři pracují podobně, jako lidé v kancelářích. Že ráno vstávají s budíkem přesně ve stejný čas, cestují na svá pracoviště, kde následně usedají ke stolu a tráví tu den co den, od pondělí do pátku, svých osm hodin, dejme tomu mezi osmou a šestnáctou hodinou. Jakmile „padla“, mizí domů, jdou na nákup a mají zasloužené volno.

kleště sikovky

Jenže instalatéři to mají trochu jinak, jednak se přizpůsobují svým klientům a zakázkám, takže tu mohou trávit třeba v sobotu celý den, a pak také udržují havarijní pohotovost. To znamená, že jsou k dispozici na telefonu či e-mailu prakticky nonstop, bez ohledu na den v týdnu, svátek či víkend. A právě to je výrazně odlišuje od většiny profesí, což také znamená pro nás – zákazníky, jistou výhodu. Jestliže se v domácnosti či ve firmě a kdekoli jinde závažná závada na systémech „voda – topení – plyn“, lze instalatéry povolat do akce třeba i v poledne na Velikonoční pondělí, anebo na Štědrý den o půlnoci.

I když to nebývá tak časté, že bychom instalatéry v Praze kanalizace-instalateri.cz volali kvůli zanesenému odpadu nebo prasklé vodě ve zdi zrovna o vánočních či velikonočních svátcích, je třeba s tím počítat a mít pokryté i tyto dny, kdy lidé spíše odpočívají a pracovní činnosti se předpokládají pouze v nemocnicích či lázeňských zařízeních.

A poslední připomínka na závěr: uložte si kontakt na instalatéry včas, ještě před tím, než se něco u vás doma stane. Nebudete se pak hledáním telefonu či e-mailu zbytečně zdržovat a kvůli tomu se stresovat.