Montáž moderního nábytku aneb horor v přímém přenosu


Některé stěhovací firmy zajišťují jako součást svých služeb zákazníkům i montáže a demontáže různého druhu nábytku. Týká se to drobných předmětů, ale i těch nejsložitějších nábytkových sestav, kam patří kuchyňské linky a vestavěné skříně s posuvnými dveřmi. Této služby lze využít i v situaci, kdy se nikam nestěhujete, a poptáváte pouze montáž nábytku v Praze ve chvíli, kdy vám jej přivezou domů po uskutečnění vaší objednávky. Toto je výhodné zejména z toho důvodu, že zabráníte vzniku hororové scény, která provází některé kutily začátečníky, co přeceňují svoje schopnosti.

nábytek v obýváku

Pády desek na zem – docela častý jev při montáži šatních skříní. Montážní návody se soustředí spíše na správné označení jednotlivých komponentů, aby je zákazník dokázal k sobě správně napasovat, ale nebývá zde uvedeno, jak si máte kterou desku chytnout, podložit, zvednout nebo opřít. A tak se stává, že zatímco zručný řemeslník si poradí svým selským rozumem, ten nešika vztyčí desky nad hlavu, kde je samozřejmě neudrží, a ty spadnou na zem. A že se polámou, je celkem jasné.

užitný nábytek

Provrtání vrutů skrz – spojování některých dílů k sobě kolmých vyžaduje velkou dávku přesnosti, protože pokud to přeženete, vrut vám projede skrz, a tím nábytek vlastně nevratně poškodíte. Stěhováci to ví, ale co vy, dáte si na to pozor?

Záměna dílů – při troše nepozornosti, která může vzniknout i docela obyčejnou únavou, zaměníte některé díly mezi sebou a pak zjistíte, že ten, co patří dopředu, je vzadu, a už je provrtaný vruty v místech, která budou samozřejmě viditelná.

Úrazy – pohmožděniny, zlomeniny kůstek chodidla a prstů na rukou, pořezání, poškrábání, modřiny – to vše se stává u montáže nábytku svépomocí. Předejít úrazům je někdy nesnadné a stává se, že pak zbytečně trávíte několik dnů v nemocnici a zbytečně si tím komplikujete život.