Kratom – Léčivá rostlina s mnoha účinky! Co od něj očekávat?

Kratom se vyskytuje v přírodě zejména v jihovýchodní Asii a jde o zelený a velký strom, který v sobě skrývá řadu pozitivních účinků. Jak vlastně účinkuje?

Kratom – Léčivá rostlina s mnoha účinky! Co od něj očekávat?

Kratom lze brát jako přírodní lék, jako podpůrnou bylinku ale v mnoha zemích je kratom přísně zapovězen a figuruje na seznamech se zakázanými látkami. U nás lze ale kratom běžně zakoupit, můžeme ho užívat a těžit tak z jeho pozitivních vlastností. Možná se ale ptáte, proč je v některých zemích zakázán. Má totiž povzbuzující účinky, které celkově ovlivňují člověka. Kratom je strom, který přirozeně roste v jihovýchodní Asii tam, kde je vlhko a horko. Právě z Asie se tato rostlina rozšířila dále do světa. Co od něj můžete očekávat a jak se užívá?

kratom prášek

Mnoho různých účinků v jedné rostlině

Kratom https://www.greenherbs.cz/ se k nám dostává v podobě jemného prášku, jedná se o usušené a následně zcela nadrcené listy stromu. Tento prášek se buď dává do kapslí nebo se užívá samostatně. Lze kromě kapslí ale pořídit i klasické tablety. Kapsle i tablety jsou samozřejmě mnohem výhodnější, lépe se užívají, než samostatný prášek. Kratom je ve své podstatě přírodní opioid, z tohoto důvodu je v některých zemích jeho užívání zakázáno. Kratom sám o sobě není nebezpečný a nezpůsobuje sedativní účinky, ovšem hodně záleží na tom, v jakém množství je užíván. Jeli dodržování dávkování, je kratom léčivý, dodává energii, podporuje chuť k práci a zahání tak častou únavu, napomáhá se soustředit, lépe se koncentrovat, což jsou účinky, které lze ocenit nejen při práci, ale i při učení.

Pomáhá také lidem, kteří trpí úzkostmi. Jeho účinky podporují lepší náladu a otevřenost. Kratom má vliv na lepší náladu, na emoce, které zlepšuje a pomáhá zahnat špatnou náladu nebo stres. Opět hodně záleží na dávce i druhu kratomu. V nižších dávkách jsou účinky pro zdraví prospěšnější, ve vyšších dávkách pak lze pociťovat až stavy euforie, které jsou již podobné stavům, které přichází po užití lehčích drog. Je tedy třeba zacházet s touto rostlinou opatrně. Účinky mohou trvat až několik hodin, obvykle okolo pěti až šesti hodin.

zelený prášek

Jaký kratom vybrat?

Kratom můžeme na trhu najít červený, bílý nebo zelený. Objevuje se i ve žluté variantě a každý druh a barva kratomu mají trošku jiné účinky. S červeným kratomem bývají spojeny nejsilnější stavy, je třeba si tedy dávat pozor na předávkování. Kratom by se také neměl užívat příliš dlouho v kuse.