Jak si počínat při kontaktu s jedovatým zvířetem, poradí i na YouTube

Některé romanticky založené duše se při pohledu z panoramatického výhledu některé z našich rozhleden kochají krajinou a mohou zdánlivě nabývat dojmu, že je tato planeta přímo rajským, nebeským domovem. Tato naivní představa však může velice rychle vzít za své, jakmile je ohrožují komáři, ovádi, vosy nebo jedovatí hadi.

kanál YouTube

Víte, jak se zachovat při uštknutí zmijí nebo bodnutí sršněm

Jedovatá zvířata a rostliny se vyskytují i v České republice. Sice ne v takovém rozsahu, jako v některých tropických a subtropických oblastech, každopádně se před některými živými tvory musíte mít na pozoru. K těm nejnebezpečnějším patří zmije, jejíž uštknutí může být pro oslabené jedince a malé děti smrtelné, jestliže se nezasáhne včas. Dalším nebezpečím jedovatých zvířat https://www.stahujvidea.cz/mame-doma-zviratko/ je prudký jed vos a sršňů. Dojde-li k více bodnutí najednou, může to mít i tragické následky. Někteří lidé jsou dokonce alergičtí na hmyzí bodnutí, tak toto nebezpečí nepodceňujte. A víte, jak se zachovat, pokud k něčemu takovému dojde?

vosí hnízdo

Řešení naleznete na YouTube

Chystáte-li se někam do přírody, kde lze předpokládat výskyt jedovatých hadů, vos a sršňů, prostudujte si na YouTube návody, jak postupovat v podobných situacích, jak se preventivně chránit a jak efektivně zasáhnout v případě ohrožení života. Videa si pak pro jistotu stáhněte YouTube downloaderem, abyste je měli operativně k dispozici v offline režimu a mohli je v terénu rychle a efektivně využít. Stahování videa je zdarma a v původní kvalitě, a týká se to většiny příspěvků na této sociální síti. Stahovače videí jsou koncipovány tak, aby bylo možno stáhnout příspěvky z většiny sociálních sítí, takže pokud vás zaujme něco například na Facebooku, nebude problém mít video k dispozici. Stahování videa zbytečně neoddalujte, protože jej může jeho vlastník kdykoli bez varování odstranit.