Jak se připravit na výuku v pražské autoškole


Výuka v autoškole patří k nejobtížnějším životním lekcím pro dospělé osoby a ať už se jí zúčastní žena nebo muž rozdílného věku, pro každého představuje zkoušku trpělivosti, píle, vytrvalosti, šikovnosti a citu pro řešení složitých situací. Mohli bychom říci, že řízení auta je svým způsobem náročný proces, který začátečníkům dává skutečně zabrat, protože musí zvládnout teorii dopravních předpisů, řízení vozidla jako takového, a k tomu orientaci v dopravní situaci a navíc schopnost vnímat značení směrových tabulí, které vedou k vytyčenému dopravnímu cíli. Tolik úkolů najednou pochopit a prakticky prokázat plynulou jízdou auta po silnici je někdy nad lidské síly.

ulice v Praze

Využijte adaptogeny

Každý začátečník je v autoškole Praha autoskolaholesovice.cz konfrontován se stresem. Nemusí to být způsobeno samotným instruktorem, ale spíše náporem na psychiku kvůli velkému množství úkonů v krátkém čase. Někteří lidé se kvůli tomu posilují kofeinem a dopřejí si kávu před jízdou, ale rádi bychom vás zarazili a upozornili, že kofein naopak stres ještě navýší. Vyměňte kofein za adaptogenní bylinky, například Ženšen, které naopak stresové hormony stáhnou na optimální úroveň a vy jízdu autem po Praze zvládnete hravě a bez negativních emocí.

provoz v Praze

Bez alkoholu a drog – některé adepty výcviku to může svádět užívat drogy nebo pít alkohol, a možná, že se domníváte, že to instruktor nepozná, ale toto si raději odpusťte, protože při podezření na konzumaci těchto látek budete z auta samozřejmě vykázáni. Navíc riskujete i dopravní nehodu a za to riziko to opravdu nestojí.

Lehčí jídla – kdo si dopřeje před jízdou vepřový řízek nebo uzené s knedlíkem, bude tyto pokrmy trávit obtížně a dlouho a vy naopak potřebujete mít dobře prokrvený mozek, nikoli žaludek. Konzumujte raději lehká jídla, například luštěninové pomazánky a zeleninový salát, a do kapsy si nachystejte směs sušeného ovoce a ořechů.